П`ятниця, 2024-04-19, 5:03:55
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Ревівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Категорії розділу
Людина і Комп’ютер [6]
Світ сьогодення неможливо уявити без комп’ютерів. Різна інформація про комп’ютер, його позитивний та негативний вплив на людину і дитину, зокрема.
Цікаве про світ [7]
Цікаві факти, історії, події. Винаходи людства, наукові відкриття, нові технології, археологія, біологія, географія, природа
Міні-чат
Наше опитування
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Педагогічна преса


Кам'янська районна мала академія наук

Кам'янська РДА  

Відділ освіти Кам'янської РДА  

Кам'янський РМК   

Кам'янський еколого-економічний ліцей

Кам'янська ЗОШ № 1  

Кам'янська ЗОШ № 2  

Кам'янська ЗОШ № 3  

Баландинська ЗОШ

Вербівська ЗОШ  

Грушківська ЗОШ  

Жаботинська ЗОШ  

Косарська ЗОШ  

Лебедівська ЗОШ  

Лузанівська ЗОШ  

Михайлівська ЗОШ  

Михайлівська школа-інтернат  

Ребедайлівська ЗОШ  

Телепинська ЗОШ  

Тимошівська ЗОШ  

Юрчиська ЗОШ

Каталог статей

Головна » Статті » Людина і Комп’ютер

Програма «Онляндія — безпека дітей в Інтернеті» приходить до шкіл

Безпека дітей в Інтернеті

Онляндія — спільна ініціатива програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, за підтримкою громадсько-соціальних діячів.

Програму «Онляндія — безпека дітей в Інтернеті» із зацікавленням використовують у своїй роботі педагогічні працівники. Дійсно, на сайті зібрані матеріали для дітей та їх батьків, вчителів. Більшість навчальних закладів приймають активну участь у поширенні Програми — проводять тренінги, семінари, круглі столи, відкриті уроки, конкурси та вікторини.

Волонтери Онляндії проводять тренінги із безпеки дітей в Інтернеті як для вчителів та дітей, так і для батьків учнів. Цікава інтерактивна форма роботи, використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, — все це дозволяє результативно проводити тренінги в навчальних закладах України.

Команда тренерів програми постійно поновлюється педагогічними працівниками. 23.08.2010 на базі науково-методичного центру інформаційних технологій навчання Чернівецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар для методистів інформатики Чернівецької області.

На сайті Онляндії знаходяться багато методичних порад для вчителів. Практичне застосування посібника «Збірник тренінгових програм з безпеки дітей в Інтернеті для оздоровчих таборів» вже набув своєї популярності. Практичні поради та готові розробки, які можна із легкістю застосувати під час роботи в заміському або пришкільному оздоровчому таборі.

Тема безпеки дітей в Інтернеті набирає все більше обертів своєї актуальності та поширеності. Програма завжди підтримує ініціативу волонтерів. Цього разу ініціатива пішла від працівників Державної бібліотеки для юнацтва (м.Київ). Після невеликої презентації для методистів обласних бібліотек для юнацтва всім стало зрозуміло — Онляндія буде жити в стінах бібліотек! Так воно і сталося. Розпочалися тренінги, презентації та виставки Онляндії в бібліотечних установах України.

Для батьків

Інтернет сприяв швидкому стрибку у сфері інформатизації суспільства. Але разом із тим цей ресурс містить багато ризиків. Дізнайтесь про 6 правил, які допоможуть вам захистити свою дитину від небезпек в Інтернеті.

6 правил для батьків — розумних користувачів Інтернету: 

Розмістіть комп’ютер у кімнаті, яку використовують усі члени родини. 
Іноді діти тримають у секреті те, що вони користуються Інтернетом. Вони можуть не бажати того, аби їх батьки були у курсі їх дій в мережі. Важливо не реагувати досить емоційно, а зробити все можливе, аби зняти цю психологічну напругу.
Обговорювати можливі труднощі легше, коли комп’ютер знаходиться у спільній кімнаті. Крім того, ви можете використовувати Інтернет разом із дитиною. Таким чином, розмови про Інтернет та контроль за його використанням стануть повсякденною частиною вашого родинного життя.
Використовуйте будильник для обмеження часу, якій дитина проводить в Інтернеті. Заздалегідь погодьте тривалість перебування в Інтернеті. 
Бажано визначити час перебування дітей в он-лайні. Час, проведений за комп’ютером, необхідно обмежити для того, аби не нанести шкоду стану здоров’я дитини. Ігрова комп’ютерна залежність стала великою проблемою у всьому світі.
Обговоріть час перебування дитини в Інтернеті та домовтесь про використання будильника. Таким чином ви уникнете можливих конфліктних ситуацій.
Використовуйте технічні засоби захисту: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр. 
Для роботи за комп’ютером зовсім необов’язково знати всі його функціональні можливості. Запросіть спеціаліста, якій налаштує операційну систему вашого комп’ютера та покаже, як працювати із батьківським контролем. Краще один раз побачити, аніж багато разів почути. Не використовуйте у себе вдома комп’ютер, якій технічно є незахищененим.
Також ви можете пройти он-лайн навчання та навчитись найбільш ефективно використовувати функції безпеки браузера та самостійно налаштовувати батьківський контроль.
Встановіть Microsoft Security Essentials зараз, і ваш комп’ютер буде захищеним у реальному часі від вірусів, програм-шпигунів та інших зловмисних програм.
Створіть «Сімейні інтернет-правила», що містять правила онлайн-безпеки для дітей. 
Діти навчаються шляхом експериментування. Якщо ви зацікавлені у тому, аби ваша дитина навчалась не на своїх власних помилках — якомога частіше обговорюйте теми, пов’язані із Інтернетом. Ви можете розказати, наприклад, про достовірність інформації, розташованої в мережі. Так ви невимушено створите свої «родинні правила» Інтернет-безпеки. Традиції, норми та правила, які закріпились у родині — довговічні.
Проводьте більше часу із дитиною. Всіляко заохочуйте обговорення тем, пов’язаних з Інтернетом. 
В житті кожного трапляються помилки. Немає потреби сприймати помилки дітей як життєву проблему. Будуйте довірливі стосунки задля того, аби бути впевненими, що у будь-якій ситуації дитина звернеться за допомогою саме до вас. Щоб не сталось, ваша дитина повинна бути впевненою, що у будь якій ситуації вона може розраховувати на вашу підтримку та прийняття. Гарний рецепт побудови довірливих відносин — щоденне спілкування та спільне проведення вільного часу. В невимушеній ситуації набагато легше обговорювати «складні» питання.
Навчайте дітей критично ставитися до інформації в Інтернеті і не повідомляти конфіденційні дані он-лайн. 
Повідомте дитині, що практично кожен може створити свій сайт, і при цьому ніхто не може проконтролювати достовірність інформації, розташованої на такому сайті. Навчіть дитину використовувати інформацію із різних перевірених джерел.

Про День безпечного Інтернету

День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day) відзначається у перший вівторок лютого. Ідея святкування належить Єврокомісії (січень 2004 року), яка була підтримана європейськими некомерційними організаціями European SchoolNet та Insafe. Головний координатор Дня — некомерційна організація Insafe (European Safer Internet Network).

В 2009 році День безпечного Інтернету відзначався в рамках 500 заходів, проведених в 50 країнах по усьому світі. В Україні День безпечного Інтернету вперше відзначався в лютому 2009 року з ініціативи Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті.



Матеріали взято з сайту   Онляндія — моя безпечна веб-країна



Джерело: http://www.onlandia.org.ua/ukr/
Категорія: Людина і Комп’ютер | Додав: Nina (2011-01-09)
Переглядів: 1730 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Посилання

Міністерство освіти і науки України

Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників

Український центр оцінювання якості освіти

Онляндія — моя безпечна веб-країна

Єдине освітнє інформаційне вікно України

Методичний кабінет відділу освіти Кам’янської РДА

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz