Середа, 2018-10-17, 9:22:50
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Ревівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Категорії розділу
Людина і Комп’ютер [6]
Світ сьогодення неможливо уявити без комп’ютерів. Різна інформація про комп’ютер, його позитивний та негативний вплив на людину і дитину, зокрема.
Цікаве про світ [7]
Цікаві факти, історії, події. Винаходи людства, наукові відкриття, нові технології, археологія, біологія, географія, природа
Міні-чат
Наше опитування
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Педагогічна преса


Кам'янська районна мала академія наук

Кам'янська РДА  

Відділ освіти Кам'янської РДА  

Кам'янський РМК   

Кам'янський еколого-економічний ліцей

Кам'янська ЗОШ № 1  

Кам'янська ЗОШ № 2  

Кам'янська ЗОШ № 3  

Баландинська ЗОШ

Вербівська ЗОШ  

Грушківська ЗОШ  

Жаботинська ЗОШ  

Косарська ЗОШ  

Лебедівська ЗОШ  

Лузанівська ЗОШ  

Михайлівська ЗОШ  

Михайлівська школа-інтернат  

Ребедайлівська ЗОШ  

Телепинська ЗОШ  

Тимошівська ЗОШ  

Юрчиська ЗОШ

Каталог статей

Головна » Статті » Цікаве про світ

Вісім питань, на які наука не знає відповідейОдин-єдиний сигнал від інопланетної цивілізації. У 1977 році Джеррі Еман отримав радіосигнал із космоса. Пояснити його відомими фізичними причинами не вдалося. Тому було висунуте припущення, що отримано повідомлення від неземних цивілізацій, які знаходяться за межами Сонячної системи. Свою радість і потрясіння Еман виразив, залишивши напис на коробці: "Вау!".

Пізніше сигнал отримав назву "Вау". Даний сигнал займає невеликий спектр біля 1400 мегагерц. Припущення про його дивовижну природу незабаром підтвердилися - майже всі сигнали природнього походження мали значно більший діапазон частот. Також виявилося, що джерело сигналу дуже важко обчислити.

Багато вчених почали чекати інших сигналів від неземних цивілізацій. Однак більше нічого подібного не було зафіксовано. З часом кількість ентузіастів зменшилася і поступово звелася до 0. Через 30 років аргументів на захист сигналу від інопланетного розуму не залишилося. Але що це було до цих пір невідомо.


Загадкові маршрути "Піонерів". Космічні зонди Піонер-10 і Піонер-11, які були запущені, відповідно в 1972 і 1973 роках давно завершили свою подорож по сонячній системі, але вчені все ще приділяють багато уваги древнім космічним туристам. І це не дивлячись на те, що Піонер-11 зник ще в 1995 році. Справа в тому, що обидва космічних зонди за незрозумілих причин змінили свої маршрути. В той же час, вони таємничим чином притримувалися наміченого їх конструкторами напрямку.

Стривожені фізики і астрономи вже перевірили гіпотези про комп'ютерну помилку, вплив сонячного вітру і втрату топлива. Зараз вони намагаються висунути нові гіпотези некерованої поведінки космічних апаратів - аж до таємного впливу "таємної матерії".
Темна матерія.
Всі обєкти притягують один одного і чим більшої маси є обєкт, тим сильніше його сила тяжіння. Але маса матерії, що міститься у Всесвіті, з точки зору фізиків, очевидно більша, ніж маса його видимих обєктів. Щоб знайти пояснення цьому явищу, фізики запропонували гіпотезу про так звану "темну матерію". Вона невидима, але її можна зафіксувати тільки завдяки своїй масі і впливу на великі видимі обєкти. Якщо вона існує, то складає більшу частину Всесвіту.

Багато вчених дотримуються думки, що темна матерія створена із теоретичної субстанції під назваю МАСНО і часток WIMP. МАСНО (масивні астрофізичеі компактні гало-обєкти), як уважається, подібні до нормальної матерії, - тобто, атомів і інших відомих нам часток. Це переважно чорні дірки або коричневі карлики, яких неможливо побачити, але можна зафіксувати, завдяки їх гравітаційним властивостям.

WIMP складається зчастинок, які менші від атомів. Вони створені з так званої небаріонової матерії. Згідно з висновками сучасної фізики, WIMP проходить через звичайну матерію, і напевне, проникають крізь вас саме зараз. І все-таки, не дивлячись на те, що темна матерія, як передбачалося, існує в надлишку, астрономи і сеціалісти з фізики елементарних частин ще не зуміли точно зафіксувати ні МАСНО, ні WIMP.

Швидкість світла. Згідно теорії відностності Ейнштейна, швидкість світла у вакумі неможливо перевищити. Маючи це на увазі, фізики вирішили зробити неможливе і досягли результату. У 2000 році, вчені із Принстона, Нью-Джерсі, пропустили слабкий імпульс лазерного світла через газоподібний цезій. Імпульс рухався так швидко, що прйшов наповнені газом камери приблизно в 300 раз швидше, ніж йому "допустимо".

У даний час існує цілий ряд пояснень цього експерименту, але багато вчених вважають, що це не більше ніж наукове непорозуміння, і ніяких підстав для того щоб переглянути отримані висновки Ейнштейна немає. Але тим не менш таємниця залишається досі без наукового пояснення.


Ефект плацебо.

При перевірці ліків необхідна контрольна група досліджуваних - адже результати експеримента повинні з чимось порівнюватися. Зазвичай люди, на яких проводиться експеримент, отримують ліки, а контрольна група - так зване плацебо.

Плацебо - пігулка чи рідина, яка виглядає як ліки, але насправді не містить ніяких активних інградієнтів і, значить, не може ніяк впливати на людей - у всякому разі, за допомогою хімії. Представники обох груп уважають, що вони приймають ліки і всі чекають побачити їх ефективність.

Однак група, представники якої приймали плацебо, досить часто має такі ж результати, як люди, що приймали справжні ліки. Цей дивовижний феномен, відомий, як "ефект плацебо", не обмежується медичними препаратами.
Темна енергія. В минулому багато фізиків притримувалися думки, що розширення Всесвіту з часом притухає. Однак в 1998 році було з'ясовано, що їх висновки зовсім невірні - Всесвіт розширюється з постійним прискоренням.
Одне можливе пояснення полягає в тому, що в космосі є дещо під назвою "темна енергія", яка за припущенням складає три четверті Всесвіту. Темна енергія дуже сильно розсіяна в просторі і взаємодіє з іншими обєктами тільки завдяки законам гравітації. Під впливом цієї енергії Всесвіт "розтягується". Але в даний час темна енергія ще не знайдена. Тому вчені можуть тільки стверджувати, що вона "повина" існувати.Позіхання. Позіхання зазвичай виглядає як показник втоми чи того, що людині нічим зайнятися. Але відомо, що воно виникає і в інших ситуаціях. Наприклад, важкоатлети чи спринтери розповідають, що позіхання в них може виникнути під час важливих тренувань або навіть змагань. Позіхання, яке зустрічається не лише в людей, досить часно передається іншим. Пояснень цьому немає.

Одна із гіпотичних функцій позіхання відноситься до накопичення діоксиду вуглеводу. Однак при детальному дослідженні вона не підходить для пояснення всіх випадків позіхання. І в цьому числі, феномену "заразності" цього явища.Що було до, що було після? Є багато теорій, які пояснюють, що буде коли закінчиться Всесвіт, чи про те, що передувало його виникненню. Однак не потрібно бути екпертами з квантової механіки, щоб зрозуміти, що таким теоріям потрібна особливо жорстка перевірка. Учені роблять спроби якимось чином її здійснити, але результату ще не досягли.


На деякі питання ми, можливо, ніколи не зможемо дати відповідь, незалежно від того, скільки зусиль в це вкладе наука. Куди ми попадаємо після смерті? В чому зміст життя? І, накінець, що таке життя? Саме ці питання тривожать всі розуми.

Джерело: http://ostriv.in.ua
Категорія: Цікаве про світ | Додав: Nina (2011-02-15)
Переглядів: 447 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Посилання

Міністерство освіти і науки України

Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників

Український центр оцінювання якості освіти

Онляндія — моя безпечна веб-країна

Єдине освітнє інформаційне вікно України

Методичний кабінет відділу освіти Кам’янської РДА

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz